RAZVOJNA ASTROLOGIJA
18. 7. 2024
Mars sekstil Neptun
Ob opazovanju veličastnih, lepih, baletnih ali plesnih gibov ljudi, ki vadijo Tai Chi ali Chi Kung (Qigong), povezujemo te tehnike z meditacijo, sprostitvijo in globoko zdravilnimi potmi duhovnega razvoja ali terapije. To so pravilni sklepi, saj imajo te starodavne kitajske prakse fenomenalen vpliv na zdravje, počutje, psiho in stanje duha.
Vendar le nekateri - predvsem tisti, ki se aktivno ukvarjajo s temi taoističnimi metodami - vedo, da Tai Chi in Chi Kung pravzaprav izhajata iz borilnih veščin! Ko pomislimo na boj, ga takoj povežemo z nasiljem, agresijo, sovraštvom, ubijanjem, uničevanjem – torej z domeno boga vojne Marsa.
Kako torej združiti boj z duhovnim razvojem, meditacijo in zdravjem? Taoistična filozofija nam govori, da iščemo harmonijo in ravnovesje v vseh dejanjih, tudi v boju. Vendar pa kitajski menihi, ki so izumili Tai Chi, niso želeli, da se te metode uporabljajo za uničevanje, osvajanje in ubijanje. Niso pa bili naivni pacifisti, ki so menili, da se agresiji in nasilju ne bi smeli zoperstaviti.
Človek se ima pravico braniti, četudi s tem škodi napadalcu. Vendar pa pravi, duhovno integrirani bojevnik ne bo užival v pretepu in agresiji. Ne bo uporabil sile, ki bi presegala potrebno, in si prizadeval uporabiti silo svojega nasprotnika, da bi bila usmerjena proti njemu samemu.
Največji bojevniki, največji borilni mojstri so pravzaprav nežni, mirni, uravnovešeni ljudje, a s trdim značajem in železno disciplino. Prav nič niso podobni pijanim huliganom, ki se radi zabavajo na stadionih in igriščih. Pravi mojster kitajskega wushuja se celo izogiba boju, saj je največja umetnost premagati nekoga brez uporabe sile, nasilja ali ubijanja. Premagajte ga z njegovo lastno šibkostjo.
📌:
Ste že kdaj premagali koga v težkem tekmovanju ali celo boju brez uporabe agresivne sile ali nasilja?
Astro Tarot Izida 🌙
Ni komentarjev:
Objavite komentar
Opomba: Komentarje lahko objavljajo le člani tega spletnega dnevnika.